• Çakmak Elektrik Proje Mühendislik
    • Taahhüt Ettiğimiz Projelere Değer Katarız..
    • PTT A.Ş. ANTALYA GÜZELOBA PTT BANK - PTT KARGO VE MÜDÜRLÜK BİNASI PROJESİNİ TESLİM ETTİK...
    • BELBİM ELEKTRONİK PARA VE ÖDEME HİZMETLERİ A.Ş KART OPERASYON MERKEZİ TAAHHÜT İŞİNİ BAŞARIYLA TESLİM ETTİK.
Enerjimizi Yaşamdan Alıyoruz

Planlı Bakım

   Elektrik transformatörleri, elektrik sisteminin en pahalı ve önemli bir bileşenlerinden biridir.

Bu nedenle, optimum performans ve daha uzun ürün ömrü elde etmek için, trafonun düzenli bakım ve kontrollerin yaptırmak gereklidir. Bakım kontrolleri rutin olarak yapılırsa, arıza bakımına girmeniz gerekmeyebilir. Bu sayede arıza süresinden tasarruf edebilirsiniz.

Ayrıca bir trafo arıza yaptığında geri dönülmez derecede hasar alabilir ya da patlama/yangın riski oluşturarak çevreye zarar verebilir. Özellikle fabrika, enerji tesisleri, petrokimya, maden tesisleri gibi kritik tesislerde trafo bakımlarının aksamaması tesis için bir zorunluluktur.

Bu bağlamda; 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanuna bağlı olarak 25.04.2013 tarih ve 28628 sayı ile Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren İş Ekipmanlarının Kullanımında Sağlık ve Güvenlik Şartları Yönetmenliği ile elektrik tesisatı, topraklama tesisatı, paratoner tesisatı ile akümülatör ve transformatör ve benzeri elektrik ile ilgili tesisatın yılda bir defa periyodik kontrolü zorunlu hale getirilmiştir.

İşletmelerinizde bulunan tüm “Alçak Gerilim ve Yüksek Gerilim” ekipmanlarının bakımları, yönetmelikte belirtilen periyotlarda tarafımızca verilen bir hizmettir. Dağıtım ve Güç Trafosu Bakımları Yük Altında Kademe Değiştirici Bakımları Sahada ve Atölye Ortamında Tamir İşlemleri Orta Gerilim Hücre Bakımları Koruma Sistemi Ekipmanları Bakımı Ölçü Sistemi Ekipmanları Bakımı Generatör Türbin Bakımları Ana ve Tali Pano ve Devre Kesici Bakımları Kompanzasyon Panosu ve Sistemleri Bakımları Busbar Sistemi Bakımları Yukarıda belirtilen ekipmanların periyodik bakımları; standartlara uygun testlerin yapılması, fonksiyon kontrollerinin yapılması, uygun temizliğin yapılması ve yapılan işlerin raporlanması hizmetlerini kapsamaktadır.Üyelik Girişi